تبلیغات
باسلام وتشکر از حسن انتخاب شما، فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کامـن در نظـر دارد با معرفی خدمات و محصولات خود، هموطنان و شهروندان عزیز را در زمـینه فراهــم کـردن ایـن لـوازم همراهی نماید. لطفا برای هرچه بهتر شـدن مطالب این وب سـایت، در قسـمت نطـرات از پیشـنهادات و انتقادات خود ما را یاری نمایند. Kaman_shop@yahoo.com شماره پیامک: 10001087461655

اسلایدر

فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کامن

فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کامن

» کامن دارای نماد اعتماد ملی الکترونیک ( چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 )
» شخصیت شناسی زن و شوهر از روی مدل مو ( جمعه 22 فروردین 1393 )
» عجیب ترین شخصیت شناسی برای خانم ها! شخصیت شناسی براساس رژلب ( جمعه 22 فروردین 1393 )
» لوازم آرایش صددرصد طبیعی ( پنجشنبه 14 فروردین 1393 )
» ریزش مو در آقایان(دلایل+درمان) ( دوشنبه 11 فروردین 1393 )
» چند نکته برای موهای بلند ( دوشنبه 11 فروردین 1393 )
» فرکردن مو با اتو(آموزش+عکس) ( دوشنبه 11 فروردین 1393 )
» چه رنگ رژ لبی به پوست شما می آید؟ ( یکشنبه 10 فروردین 1393 )
» انتخاب لنز مناسب با رنگ پوست ( یکشنبه 10 فروردین 1393 )
» هر آنچه باید در مورد اکستنشن مژه بدانید ( یکشنبه 10 فروردین 1393 )
تبلیغات

رفع موهای زائد با کمک مورچه ها

نویسنده: فروشگاه کامن یکشنبه 17 آذر 1392 دسته بندی : رازهای پوست و مو ,

اگر شما هم در گروه افرادی هستید که تحت‌تاثیر تبلیغات تصور می‌کنید با روغن مورچه می‌توانید از شر موهای زائد خود راحت شوید به توصیه‌ها و نکته‌های دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی درباره روغن مورچه و کاربرد آن توجه کنید.به گزارش دکترمن در بروشور استفاده از روغن مورچه که امروزه در بسیاری از عطاری‌ها و فروشگاه‌های محصولات بهداشتی به راحتی یافت می‌شود، آمده: «ماساژ روغن مورچه بر پوست عاری از مو که موهای آن از ریشه در آمده موجب توقف رشد موهای زائد و رفع همیشگی آنها می‌شود. تنها کافی است به مدت 5 تا 6 روز این روغن را سه بار در روز بر پوست‌تان ماساژ دهید تا شاهد اثرات معجزه‌آسای آن باشید.» بسیاری از ما همین  جملات را هر بار در آرایشگاه‌ها و سالن‌های اپیلاسیون از زبان مردم یا مسئولان آرایشگاه می‌شنویم و وسوسه می‌شویم با تهیه و تجربه روغن مورچه  برای همیشه از شر موهای زائد که زیبایی و آراستگی ما را دستخوش تغییر قرار می‌دهند، راحت شویم. اگر شما هم در گروه افرادی هستید که تحت‌تاثیر تبلیغات تصور می‌کنید با روغن مورچه می‌توانید از شر موهای زائد خود راحت شوید به توصیه‌ها و نکته‌های دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی درباره روغن مورچه و کاربرد آن توجه کنید.

درمان موی زائد با روغن مورچه ممکن نیست
در منابع طب سنتی مانند تحفه حکیم مومن تبریزی و مخزن‌الادویه خراسانی که قدمت 200ساله دارند درباره روغن مورچه و خواص متنوع آن برای درمان بیماری‌ها مطالبی ذکر شده است. در بخشی از این منابع به دو نوع روغن مورچه و خواص درمانی کم‌نظیر آن اشاره شده که یکی از آنها از روغن‌گیری مورچه در روغن گیاه زنبق و خیری و دیگری از روغن‌گیری مورچه در روغن زیتون به دست می‌آید. اما در این منابع درباره کاربرد این نوع از روغن مورچه برای از بین بردن موهای زائد اشاره‌ای نشده که آیا استفاده از این روغن که این روزها علاوه بر عطاری‌ها به‌شکل صنعتی و در بسته‌بندی‌های شکیل در فروشگاه‌های داخلی و خارجی به منظور از بین برنده موهای زائد به مردم ارائه می‌شود، چقدر می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

نسخه سنتی برای موهای زائد

در برخی از متون سنتی  به این موضوع اشاره شده که طِلا‌کردن مورچه‌های کشته شده روی پوست می‌تواند به از بین رفتن موهای زائد در بدن کمک کند. به این ترتیب در زمان‌های قدیم برای از‌بین‌بردن موهای زائد، مورچه‌ها را می‌کشتند و می‌سابیدند و آنها را روی پوست می‌مالیدند و مانع رشد موهای زائد در بدن می‌شدند. این شیوه در شرایطی که فرد پیش از این برای از بین بردن موهای زائد خود از شیوه‌های دیگر استفاده نکرده باشد، در متون طبی توصیه شده است. در این صورت فرد می‌تواند به از بین رفتن موهای زائد امیدوار باشد اما افرادی که پیش از این روش‌های دیگر را تجربه کرده‌اند با تکرارکردن این شیوه و طِلا‌کردن مورچه‌های سابیده شده روی پوست می‌توانند برای از بین بردن موهای زائد اقدام کنند.

معجزه مورچه‌ها برای بهبود شنوایی

یکی دیگر از خواص درمانی روغن مورچه که از جوشاندن مورچه در روغن زیتون به دست می‌آید، درمان و بهبود وز وز گوش و افزایش شنوایی برای افرادی است که با کاهش قدرت شنوایی مواجه شده‌اند. درمانگران طب سنتی برای درمان این عارضه به بیماران‌شان توصیه می‌کردند که مقدار مشخصی از این روغن  را درون گوش بچکانند و برای درمان اقدام کنند. البته این نسخه از جمله نسخه‌های طبیعی و سنتی است که نیاز به کار علمی و پژوهشی بیشتری دارد و باید بررسی شود که چقدر میزان اثرگذاری این روغن زیاد است. علاوه براین باید به مخاطبان سیب سبز هشدار دهم که هرگز نباید از داروهای سنتی به صرف اینکه منشا طبیعی و گیاهی دارند به صورت خودسرانه مصرف کنند. این کار نیاز به معاینه و بررسی دقیق وضعیت بیمار دارد. به عنوان مثال اگر فردی خودسرانه این روغن را در گوشش بریزد چون احتمال وجود زخم یا پارگی کوچک و نامحسوس در گوشش وجود دارد، ممکن است موجب بروز عفونت و آلودگی در گوش و با اختلال‌های شنوایی در این ناحیه رو به رو شود، بنابراین توصیه ما به مخاطبان این است که هرگز بدون تجویز و مشورت با متخصص طب سنتی سراغ داروهای طبیعی و گیاهی نروند و آنها را بی‌رویه مصرف نکنند.

تهیه روغن مورچه در اشکال صنعتی محال است

امروز محصولات شیمیایی مختلفی وجود دارد که از آنها برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود. در برخی از این محصولات آهک و زرنیخ وجود دارد که استفاده از آنها برای تهیه محصولات موبر بسیار به صرفه است چون راحت تهیه شده و به وفور یافت می‌شود، اما به نظر می‌رسد که تهیه روغن مورچه و محصولاتی که از روغن مورچه تهیه می‌شود چندان منطقی به نظر نمی‌آید. ممکن است محصولاتی داخلی یا خارجی  در بعضی عطاری‌ها یا فروشگاه‌ها عرضه شود اما باید دید که چقدر مورچه باید استفاده کرد تا روغن مورچه برای تولید محصولات صنعتی به دست آید. پیدا‌کردن مورچه و پرورش‌دادن آن نیز با این وسعت به نظر منطقی نمی‌آید. با وجود این ممکن است در بعضی عطاری‌ها روغن مورچه که به صورت سنتی تهیه شده باشد، یافت شود و افرادی باشند که در این زمینه قابل اعتماد و امین باشند اما نکته اساسی این است که استفاده از این روغن‌ها نمی‌تواند به کاهش موهای زائد بدن کمک کند چرا که در متون کهن طب سنتی نیز اشاره‌ای به کاربرد روغن مورچه برای از بین رفتن موهای زائد نشده و صرفا از طلا‌کردن مورچه یاد شده است.

طب مدرن درباره روغن مورچه چه می‌گوید

 برخی متخصصان طب مدرن بر این باورند که استفاده موضعی از روغن مورچه می‌تواند رشد موهای زائد را به تعویق اندازد اما نمی‌تواند باعث از بین رفتن دائمی موهای زائد شود زیرا این روغن تنها می‌تواند ساقه مو را از بین ببرد و ریشه مو همچنان سالم باقی می‌ماند. این گروه بر این باورند که اسید فرمیک علاوه بر این می‌تواند تاثیری روی تغذیه پیاز مو بگذارد و موجب كندی روند رویش موها شود. با وجود  این گروهی دیگر از متخصصان پوست و مو وجود دارند که معتقدند استفاده از این روغن هیچ تاثیری در کاهش موهای زائد ندارد و کاری بی‌فایده است.  این در حالی است که درمانگران طب سنتی دیدگاه متفاوتی دارند. آنها بر این باورند که استفاده از روغن مورچه برای کاهش موهای زائد باور غلطی است که میان مردم رایج شده و این خود مورچه و طلا‌‌ِ کردن و ماسک‌کردن آن روی پوست است که قابلیت از بین بردن موهای زائد را دارد نه روغن تهیه شده از آن.

آیا تاثیر روغن مورچه خارجی بیشتر است

در میان مردم باوری وجود دارد که استفاده از روغن مورچه خارجی تاثیر زیادی در کاهش میزان رویش موهای زائد دارد. با جست‌وجویی ساده در یکی از موتورهای جست‌و‌جو می‌بینید که روغن مورچه در میان زنان اروپایی و آمریکایی شناخته شده است و آنها برای از بین بردن موهای زائد از آن استفاده می‌کنند. مصرف‌کنندگان روغن مورچه خارجی در نظرسنجی‌های مختلف از تاثیر ماندگار روغن مورچه صحبت می‌کنند و در این باره می‌گویند:  بعد از چهار تا پنج بار استفاده از روغن مورچه به مرور شاهد کاهش میزان رویش موهای زائد بودیم و نتیجه خوبی به دست آوردیم. بر‌اساس آنچه روی کاتالوگ این محصول نوشته شده روغن مورچه خارجی از تخم مورچه استخراج می‌شود. شیوه استخراج این روغن اینگونه است که تخم مورچه را پس از خشک‌کردن، آسیاب می‌کنند و روغن آن را که مایعی قهوه‌ای و قرمز رنگ است طی فرآیندی که در دمای 05 درجه سانتیگراد اتفاق می‌افتد، استخراج می‌کنند. روغن به دست آمده با اسانس‌های معطر خوشبو می‌شود و مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد. حال باید بررسی کرد و دید تولیدکنندگان این محصول چگونه حجم بالایی از تخم مورچه را برای تولید و استخراج حجم انبوه روغن تهیه می‌کنند!

آیا استفاده روغن مورچه برای نوزادان مجاز است

 

برخی مردم که صاحب نوزاد دختر پرمو می‌شوند دل‌ نگران می‌شوند که دخترشان در آینده مشکلات زیادی داشته باشد. این گروه بر‌اساس همین باور قدیمی و نادرست که روغن مورچه موهای زائد را کم می‌کند، این روغن‌ها را تهیه می‌کنند و به بدن کودک می‌زنند. در‌حالی‌که ممکن است آنچه به نام روغن مورچه به آنها ارائه می‌شود، واقعا روغن مورچه نباشد و ترکیبات دیگری داشته باشد که پوست نوزاد را دچار مشکل کند و عوارضی برای او به همراه داشته باشد. حتی اگر این روغن، روغن مورچه باشد به دلیل آنکه ممکن است مقدار قابل‌ملاحظه‌ای اسید فرمیک در آن وجود داشته باشد می‌تواند موجب سوختن پوست یا ازبین رفتن ریشه موهای نوزاد که به صورت کرک در آمده، شود و حتی پوست نوزاد را تیره و سیاه رنگ کند.

ادامه مطلب ... نظرات :


نظرسنجی

لطفاً نظرتان را در مورد این وبلاگ بیان کنید.


دانستنیهای پوست و مو

فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کامن

خواص درمانی لیمو ترش دانستنیهای پوست و مو

نکات آرایشی برای صورت های لاغر نکات آرایشی برای صورت های لاغر

نکاتی در مورد رژگونه برنزه نکاتی در مورد رژگونه برنزه

گیاهانی که سرتان را پرمو می کنند گیاهانی که سرتان را پرمو می کنند

آخرین مدل مو و رنگ موهای 2013 آخرین مدل مو و رنگ موهای 2013

آنچه باید درباره فر کردن موها بدانیم آنچه باید درباره فر کردن موها بدانیم

لایه‌ برداری پوست لایه‌ برداری پوست، رمز داشتن پوستی نرم و شفاف

رتبه در گوگل
واحد فروش و پشتیبانی

آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :

    بروزرسانی :

درباره ما

باسلام وتشکر از حسن انتخاب شما، فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کامـن در نظـر دارد با معرفی خدمات و محصولات خود، هموطنان و شهروندان عزیز را در زمـینه فراهــم کـردن ایـن لـوازم همراهی نماید. لطفا برای هرچه بهتر شـدن مطالب این وب سـایت، در قسـمت نطـرات از پیشـنهادات و انتقادات خود ما را یاری نمایند.
Kaman_shop@yahoo.com
شماره تماس : 09143113165
شماره پیامک: 10001087461655


فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کامن

خواص شکلات تلخ برای پوست خواص شکلات تلخ برای پوست

نکات استفاده از اتو مو و بابلیس هنگام استفاده از اتو مو و بابلیس نکات زیر را رعایت کنید

رابطه کلاه و ریزش مو ! رابطه کلاه و ریزش مو !

در زمستان لاک نزنید در زمستان لاک نزنید

پوست کودک بوم نقاشی نیست پوست کودک بوم نقاشی نیست!

آرایش لب با رژ قرمز تصاویر آرایش لب با رژ قرمز


تبلیغات
  • فروشگاه کامن
آدرس : آذربایجانشرقی - تبریز- خیابان آذربایجان - فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی کامن [شماره پیامک فروشگاه : 10001087461655]
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا ساز